Wszystkie zestawy bielizny z rabatem -15%! Zobacz 

Jak często zmieniać stanik?

Regularnie zmieniamy majtki, skarpetki, ubrania, ale co ze stanikami? Jak często zmieniać biustonosz? Na jakie czynniki zwrócić uwagę i czym się kierować? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

kiedy zmieniać stanik

Jak często zmieniać stanik?

Biustonosze – podobnie jak inne rodzaje bielizny – należy zmieniać regularnie. Wpływa to bowiem nie tylko na naszą higienę i zdrowie, ale również na komfort. Ogólne rekomendacje mówią, iż stanik należy zmieniać co 3-6 założeń

Nie musisz więc zmieniać biustonosza po jednym założeniu! Gdy jednak nosisz go przez cały dzień, warto odłożyć go na dobę, aby poszczególne elementy bielizny mogły wrócić do swojej pierwotnej formy i znów zapewniać Ci odpowiednią wygodę.

Wpływ na to, jak często zmieniać biustonosz, mają również warunki, w których go nosisz. Jeśli za oknem panuje lato, a dni są upalne, dobrym rozwiązaniem może być zmiana stanika po każdym użyciu. Twoje ciało się poci, a stanik może nie dawać Ci wystarczającego komfortu! Podobnie jest w sytuacji, gdy przebywasz w tym samym biustonoszu przez wiele godzin (np. podczas imprezy). W takich przypadkach warto rozważyć częstszą wymianę bielizny.

Wiele również zależy od przeznaczenia i rodzaju biustonosza. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku staników codziennych, a inaczej wśród biustonoszy erotycznych.

jak często zmieniać biustonosz erotyczny
Erotyczny biustonosz Catalina - na zdjęciu jako część pełnego kompletu bielizny Buenos Aires.

W seksownej bieliźnie do sypialni spędzamy zazwyczaj znacznie mniej czasu. Często odgrywa ona kluczową rolę podczas gry wstępnej i buduje przyjemnie napięcie seksualne. W takich sytuacjach może być ona zmieniana rzadziej niż po każdym założeniu. Częstsza zmiana erotycznych biustonoszy może być bardziej podyktowana chęcią urozmaicenia życia seksualnego, aniżeli kwestiami higienicznymi.

Ważne jest więc, abyś samodzielnie oceniła stan swojej bielizny. Jeśli czujesz się w niej nieświeżo, odłóż ją do prania! Tym samym w niektórych sytuacjach zmiana stanika będzie konieczna po jednym założeniu, a w innych nawet po czterech lub pięciu.

Co ile zmieniać stanik sportowy?

Jeśli uprawiasz aktywność fizyczną w staniku sportowym, odkładaj go do prania po każdym użyciu. To nie tylko kwestia higieny, ale również Twojej wygody! Aktywność sprawia, że Twoje ciało wydala pot, który jest wchłaniany przez materiał stanika. Po pewnym czasie nie dość, że Twoja bielizna zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach, to jeszcze może utracić część swoich właściwości!

kiedy kupowac nowy stanik

Jak często prać biustonosze?

Nie musisz prać biustonoszy za często, a wszystko zależy od tego, w jakim są stanie. Jeśli nie pachną zbyt przyjemnie, czujesz, że są nieświeże, nie zapewniają Ci wygody lub są wilgotne od potu – warto je wyprać od razu. W tym celu stosuj się do zaleceń producentów! Najbezpieczniejszą metodą jest bez wątpienia pranie ręczne, które polecamy stosować w przypadku bielizny Promees.

Jeśli masz wątpliwości, zobacz artykuł, jak dbać o bieliznę!

jak prać stanik

Co ile kupować nowy biustonosz?

Zakup nowego stanika to sprawa indywidualna. Im więcej nosisz jeden model, tym prawdopodobnie częściej będziesz musiała go wymieniać na nowy. Kluczowa jest również jakość bielizny, którą kupujesz: gorsza bielizna będzie z Tobą znacznie krócej!

Powinnaś natomiast wymienić stanik na nowy, gdy dotychczasowy model traci swoje właściwości i nie zapewnia Ci wygody. Zużyty biustonosz to nie tylko źródło frustracji, ale również zagrożenie dla Twoich piersi, które tracą w ten sposób stabilne oparcie.

co ile zmieniać biustonosz
Biustonosz Nora świetnie trzyma piersi - to usztywniany stanik z kolekcji Promees.

Pamiętaj, że możesz kupować nowy stanik nie tylko wtedy, gdy stary się zużyje! Zakup bielizny może być podyktowany chęcią stworzenia nowej kreacji: zarówno codziennej, jak i erotycznej.

Ile biustonoszy warto mieć?

Jak sama wiesz, zmiana staników sprawia, że warto mieć w swojej szafie co najmniej kilka różnych kompletów. Nie podamy Ci konkretnej liczby biustonoszy, ale zachęcamy do tego, abyś miała ich wystarczająco wiele na różne okazje. W końcu inne modele wykorzystasz w pracy, inne podczas imprezy ze znajomymi, a jeszcze inne w trakcie intymnej zabawy z partnerem lub partnerką, prawda?

Bądź więc przygotowana nie tylko na zmianę staników, ale również sytuacje, które spotkają Cię w życiu.

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

08/08/2022

Niezbędne rodzaje bielizny: sprawdź, czy masz je wszystkie!

Różne rodzaje bielizny pozwalają na tworzenie wielu intrygujących kreacji. Kiedy masz w szafie k...

Czytaj więcej

08/08/2022

Jak wybrać kostium kąpielowy przez Internet?

Kupujesz kostiumy kąpielowe przez Internet? A może dopiero chcesz to zrobić? Podpowiemy Ci, jak d...

Czytaj więcej

08/08/2022

Akcesoria do biustonosza: dodaj piersiom atrakcyjności

Niewielkie, ale trafione dodatki, potrafią odmienić całą kreację. Akcesoria do biustonosza popr...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.