Pre-Order 22/23 Przedsprzedaż nowej kolekcji z rabatem -15% do 30.09.2022! Zobacz 

Jak ożywić związek? 5 skutecznych pomysłów!

Czujesz, że Twoja relacja z partnerem staje się monotonna i potrzebuje urozmaicenia? Zaczynasz się obawiać, że jeśli nic nie zrobicie, możecie przestać być razem? To normalne, że na pewnych etapach relacji pary zaczynają zastanawiać się, jak ożywić związek. Co zrobić, aby rozpalić w sobie namiętność, a także poczuć większą bliskość i intymność? Tego typu kwestie spotykają wielu ludzi bez względu na wiek i długość związku. Tym samym przygotowaliśmy zestaw uniwersalnych i sprawdzonych porad, dzięki którym – mamy nadzieję – nie tylko ożywicie swój związek, ale również wzmocnicie miłość do siebie.

jak ożywić związek

Jak ożywić związek i mieć z niego satysfakcję?

Jeżeli szukasz pomysłów, jak ożywić związek, prawdopodobnie to, co robicie do tej pory, nie zdaje egzaminu. Kluczowa będzie zatem zmiana – niekoniecznie wszystkiego i całego Waszego życia, ale na pewno wybranych jego aspektów. Początkowo może to przynieść pewien dyskomfort, ponieważ zaburzona zostanie rutyna Waszego związku. Z czasem, jeśli tylko oboje zaangażujecie się w Waszą relację romantyczną, zaczniecie dostrzegać miłe i przyjemne efekty.

Znajdziesz tutaj uniwersalne pomysły na ożywienie związku. Oznacza to, że mogą być one skuteczne w każdym przypadku: bez względu na wiek czy długość bycia razem. Pamiętaj również, że nie są to indywidualne porady, które zagwarantują Ci poprawę Waszej relacji romantycznej. Jeżeli więc szukasz profesjonalnej pomocy, może powinniście – razem z partnerem – rozważyć wizytę u psychoterapeuty i zdecydować się na terapię dla par?

co zrobić, żeby ożywić małżeństwo

Zadbajcie o życie seksualne i intymność

Wiele par i relacji romantycznych popada w monotonię oraz rutynę, ponieważ nie dba o życie seksualne. Nie chodzi bowiem o to, aby regularnie się kochać, ale aby ten akt był satysfakcjonujący i spełniający dla obu stron. Jeśli więc nie wiesz, jak ożywić związek, zwróć uwagę na Wasze życie intymne. Oczywiście, nie tylko ono wpływa na jakość relacji, ale jest bardzo istotnym czynnikiem. 

Zacznijcie od szczerej i otwartej rozmowy. Przede wszystkim zadajcie sobie pytania o własne potrzeby, dotyczące życia seksualnego. Być może któreś z nich nie są zaspokojone, co negatywnie wpływa na cały związek? Porozmawiajcie również o fantazjach seksualnych, a także takich aspektach jak: czułość, intymność czy gra wstępna. Zwróćcie uwagę na spontaniczność w Waszym życiu seksualnym, inicjowanie wzajemnej bliskości, a także pieszczoty.

Ważne jest, abyście oboje byli zaangażowani w szukanie kompromisów i rozwiązań, które Was zadowolą!

jak urozmaicić związek

Budujcie i wzmacniajcie przyjaźń

Skupianie się zbyt mocno na relacji romantycznej może doprowadzić do zniszczenia lub niewykształcenia się gruntu przyjaźni. Bez niego natomiast ciężko zbudować silny, trwały i piękny związek.

Budowanie i wzmacnianie przyjaźni to szereg wielu różnorodnych zachowań. Przede wszystkim jednak chodzi tutaj o rozmawianie, które nie dotyczy cen pomidorów w sklepie, ale Was – jako para i jako odrębne jednostki. Poznawajcie siebie i zadawajcie sobie pytanie – także te, które mogą Was krępować lub wywoływać w Was lęk. Spędzajcie razem czas na aktywnościach, które oboje lubicie i które sprawiają Wam przyjemność. Częściej chodźcie na randki i bądźcie spontaniczni. 

randka sposobem na ożywienie zwiazku

Pamiętajcie o tym, aby nie traktować siebie tylko w kategoriach: partner-partnerka lub mąż-żona, ale człowiek-człowiek. Jesteście w końcu odrębnymi osobami, które nie kochają się tylko dlatego, że są razem w związku prawda?

Jeśli więc chcesz ożywić związek, budujcie i wzmacniajcie Waszą przyjaźń. Oznacza to tworzenie i dążenie do takiej relacji, w której nie tylko siebie kochacie, ale również lubicie i nadal spędzalibyście ze sobą czas, nawet gdybyście nie byli parą!

Spędzajcie czas razem, ale w jakościowy sposób

Ilość wspólnie spędzanego czasu nie definiuje jego jakości. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przeżywanie mniejszej liczby wspólnych chwil, ale za to takich, które są jakościowe i pozostaną w Waszej pamięci do końca życia. Związek nie liczy się bowiem w godzinach, ale wspólnych momentach. Kiedy więc następnym razem będziecie w jednym pomieszczeniu, zanim wyciągnięcie telefony lub włączycie telewizor, zacznijcie rozmawiać. A kiedy już to robicie, skupcie się na sobie.

Dotyczy to każdej czynności, którą razem robicie – bądźcie na siebie uważni!

Odpocznijcie od siebie i spędzajcie czas w samotności

Zaskoczona? Zdziwiona? Przecież szukałaś sposobów na to, jak ożywić związek, a nie od siebie odpoczywać, prawda? To zabrzmi paradoksalnie, ale czasami najlepsze, co możecie zrobić, to chwilę od siebie odpocząć i spędzić czas w samotności. Nie musi być to od razu dwutygodniowa podróż w Bieszczady, ale wystarczą drobne akty w ciągu dnia. Mówiąc kolokwialnie, chodzi o to, abyście trochę za sobą zatęsknili. To bardzo ważne, zwłaszcza wśród tych par, które spędzają ze sobą bardzo dużo czasu.

samotność w związku

Niezwykle zdrowe dla związku są pasje, które są różne i możecie je uprawiać w samotności (niekoniecznie wszystkie, bo wspólna pasja jest także istotna!). Równie korzystne jest posiadanie znajomych i przyjaciół, z którymi możecie się umówić i spotkać, niezależnie od partnera lub partnerki. Generalnie czas w samotności jest bardzo potrzebny w każdej relacji. Kiedy bowiem masz pomyśleć o sobie i swoich potrzebach, jeśli ciągle z kimś przebywasz?

Znajdźcie wspólny język miłości

Każdy człowiek okazuje miłość w inny sposób. Każdy również potrzebuje otrzymywać tę miłość w różnej formie. Oznacza to, że Twój sposób okazywania miłości, a także Twoja potrzeba jej otrzymywania, może być zupełnie inna, niż Twojego partnera. Porozmawiajcie o tym! 

Język miłości może być wyrażany poprzez:

  • słowa (np. komplementy, docenianie, wyrażanie uczuć),
  • czyny (np. pomoc w sprzątaniu, wspólne gotowanie kolacji),
  • czułość (np. przytulanie, pocałunki, dotyk),
  • czas (np. wspólna rozmowa zamiast przeglądania mediów społecznościowych),
  • upominki (np. drobne drobiazgi, własnoręcznie robione prezenty).

Poznajcie swoje języki miłości, a następnie mówcie w nich do siebie!

jak rozkochać w sobie męża

Jak ożywić związek i czy zawsze warto to robić?

Dla niektórych z Was może być to bardzo trudne do zaakceptowania, ale w niektórych sytuacjach najlepsze, co możecie zrobić dla siebie i partnera, to zakończenie związku. Mowa tutaj o przypadkach trudnych, czasami skrajnych, które wymagają ogromnej odwagi i pewności siebie. Jesteśmy zdania, że jeśli tylko w Waszym związku nie dzieje się nic „złego” albo „patologicznego”, warto próbować naprawiać relację i szukać wzajemnej miłości. Niemniej czasami nie da się tego zrobić, bo „coś się skończyło” i w tej nowej rzeczywistości nie ma miejsca na Wasz związek.

Nie musi to jednak oznaczać końca Waszej relacji. Ba! Wiele par rozchodzi się, a po pewnym czasie wraca do siebie. Taki czas „życia bez siebie” jest czasami bardzo ważny, ponieważ pozwala spojrzeć z dystansu na wiele kwestii, a także zastanowić się nad sobą, swoim postępowaniem i swoimi potrzebami. Ponadto pamiętaj również, że każda relacja – nie tylko romantyczna – przeżywa różne okresy. Całkiem normalne jest zatem, że występują momenty, w których jesteście ze sobą bliżej lub dalej.

Miej na uwadze również tę perspektywę, jeśli zastanawiasz się, jak ożywić związek.

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

24/09/2022

Łańcuszek na brzuch – moda i tradycja, którą warto znać

Każda kobieta wie, że detale i dodatki mają ogromne znaczenie w modzie. Czasami wystarczy jeden, ...

Czytaj więcej

24/09/2022

Bieliźniane inspiracje – 6 pomysłów na seksowne stroje

Inspiracja jest wszędzie. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jej szukać. Zrobiliśmy to jednak za Ciebi...

Czytaj więcej

17/09/2022

Jak poprawnie zmierzyć obwód bioder?

Choć na początku może się to wydawać bardzo proste, to jednak czy na pewno wiesz, jak poprawnie...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.