Pre-Order 22/23 Przedsprzedaż nowej kolekcji z rabatem -15% do 30.09.2022! Zobacz 

Jak poprawnie zmierzyć obwód bioder?

Choć na początku może się to wydawać bardzo proste, to jednak czy na pewno wiesz, jak poprawnie zmierzyć obwód bioder? To niezwykle ważna wiedza, ponieważ dzięki niej będziesz w stanie lepiej dobierać rozmiary spodni, spódnic, sukienek czy majtek. Cała filozofia bezbłędnego pomiaru dotyczy nie tylko tego, jak mierzyć, ale również gdzie mierzyć obwód bioder. W którym miejscu przyłożyć centymetr? Czy lepiej mierzyć wyżej, czy może niżej na wysokości pośladków?

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Przeczytaj, a już nigdy nie zapomnisz, jak zmierzyć obwód bioder!

jak poprawnie zmierzyć obwód bioder

5 podstawowych zasad pomiarów ciała

Mierzenie jakiejkolwiek części ciała powinno przebiegać w odpowiednich warunkach. Nieważne, czy zastanawiasz się, jak zmierzyć obwód bioder, uda, czy biustu. W każdej sytuacji powinnaś trzymać się uniwersalnych i podstawowych zasad, ponieważ pozwolą Ci one uzyskać miarodajne wyniki.

  • Jeśli chcesz się zmierzyć, rób to nago. W ten sposób wynik będzie bezbłędny, ponieważ wyeliminujesz czynnik ubrania, które może dodać centymetry do uzyskanego rezultatu.
  • Zachowaj brzuch w naturalnym położeniu. Nie wciągaj go, ani nie wypychaj. Kiedy dokonujesz pomiaru, oddychaj swobodnie.
  • Stój w lekkim rozkroku na szerokość bioder. Postaraj się rozluźnić ciało, wyprostować plecy i stanąć swobodnie bez napinania mięśni.
  • Mierz się rano na czczo. Zrób to jeszcze przed posiłkiem, a także zanim cokolwiek wypijesz. W ten sposób będziesz miała pewność, że uzyskasz prawidłowe wyniki.
  • Zachowaj kolejność pomiarów. Najlepszą metodą jest mierzenie się, rozpoczynając od górnej części ciała i schodząc stopniowo w kierunku dolnych części ciała.

To bardzo proste zasady, które pomogą Ci na lepsze i dokładniejsze mierzenie nie tylko obwodu bioder, ale również pozostałych części sylwetki.

mierzenie bioder w najszerszym miejscu

Jak zmierzyć obwód bioder?

Obwód bioder powinno się mierzyć w najszerszym miejscu pośladków – tam, gdzie jest ich największa wypukłość. Ponadto z przodu ciała centymetr powinien uwzględniać również największą wypukłość brzucha. Jest to niezwykle ważne, ponieważ biodra są zazwyczaj jednym z najszerszych elementów sylwetki, zatem kluczowe jest, aby nawet obcisłe ubranie swobodnie do nich pasowało. Gdy pomiar będzie dodatkowo uwzględniał brzuch, każda kreacja będzie układać się na Twoim ciele w estetyczny i atrakcyjny sposób.

Podczas pomiaru zwróć również uwagę, aby centymetr nie przesuwał się na skórze. W miarę możliwości przyciśnij go do ciała, ale nie dociskaj zbyt mocno, aby nie przeinaczyć wyniku. Dla pewności możesz stanąć bokiem przed lustrem i obserwować, jak układa się centymetr na Twoim ciele. Jeśli natomiast masz taką możliwość, możesz poprosić o pomoc partnera lub partnerkę.

jak zmierzyć obwód bioder

Czy można mierzyć obwód bioder na kościach biodrowych?

Musisz wiedzieć, że obwód bioder to coś całkiem innego niż obwód kości biodrowych. To jedna z częstszych pomyłek wielu kobiet. Obwód kości biodrowych mierzy się w miejscu, w którym są one widoczne. Tym samym ich obwód jest o wiele mniejszy niż obwód bioder. Czasami różnica może wynosić nawet kilkanaście centymetrów! Taka rozbieżność oznacza znaczącą różnicę rozmiarów podczas wybierania ubrań lub bielizny. Jeśli więc do tej pory mierzyłaś obwód bioder na wysokości kości biodrowych, to uzyskiwałaś błędne wyniki i prawdopodobnie mogłaś szukać, a następnie wybierać ubrania w rozmiarze, niedopasowanym do własnych wdzięków.

gdzie przyłożyć centymetr podczas mierzenia bioder

Mamy nadzieję, że od dziś będziesz mierzyła obwód bioder tylko w poprawny sposób, a wszystkie wybrane przez Ciebie ubrania, majtki i akcesoria do bielizny będą idealnie układały się na Twoich pośladkach, nogach, talii oraz biodrach. Powodzenia!

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

24/09/2022

Łańcuszek na brzuch – moda i tradycja, którą warto znać

Każda kobieta wie, że detale i dodatki mają ogromne znaczenie w modzie. Czasami wystarczy jeden, ...

Czytaj więcej

24/09/2022

Bieliźniane inspiracje – 6 pomysłów na seksowne stroje

Inspiracja jest wszędzie. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jej szukać. Zrobiliśmy to jednak za Ciebi...

Czytaj więcej

17/09/2022

Sukienki na jesień 2022 – poznaj modne trendy!

Jesień to dobra pora, aby zaktualizować swoją garderobę. Letnie ubrania muszą poczekać na swoj...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.