Wszystkie zestawy bielizny z rabatem -15%! Zobacz 

Jak wybrać kolor bielizny? Co mówi o Tobie barwa?

Otwórz szafę i zobacz, jaki kolor bielizny w niej dominuje. Ta informacja mówi Ci więcej, niż sądzisz! Barwa bielizny ma znaczenie i może być odzwierciedleniem Twojej osobowości, potrzeb oraz charakteru. Do tej pory mogłaś się nad tym nie zastanawiać, ale przecież coś musiało Tobą kierować podczas wyboru danej bielizny, prawda? Kiedy więc następnym razem udasz się zakupy, już będziesz wiedzieć, jak wybrać kolor bielizny, gdyż zrozumiesz, co skrywa w sobie i mówi o Tobie barwa!

jak wybrać kolor bielizny

Dlaczego kolor bielizny jest dla Ciebie świetną informacją?

O tym, że kolory niosą ze sobą określony ładunek emocjonalny, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy, że przypomnisz sobie te chwile, w których nie miałaś ochoty na zakładanie ubrań w jasnych i żywych kolorów, mimo że je uwielbiasz. W innej sytuacji mogłaś założyć coś w jaśniejszej barwie, pomimo że na co dzień chodzisz w ciemnych kolorach.

Czy zastanawiałaś się, co sprawiło, że akurat tego dnia dokonałaś takiego wyboru?

Twój stan emocjonalny, samopoczucie, potrzeby, oczekiwania i myśli wpływają na Twoje decyzje. Choć możesz zakładać lub kupować bieliznę bezwiednie, Twój mózg nieustannie pracuje i dokonuje wyborów. Jeżeli więc w Twojej szafie dominuje określona barwa, jest to dla Ciebie doskonała informacja! Na podstawie tego, jakie kolory bielizny posiadasz (lub których nie masz) możesz wyciągnąć trafne wnioski, nad którymi wcześniej się nie zastanawiałaś.

Przekonajmy się, jak wybrać kolor bielizny na podstawie symboliki poszczególnych barw!

jak wybrać kolor bielizny

Jak wybrać kolor bielizny?

Skupmy się na podstawowych barwach, które powszechnie występują w sklepach. Sprawdźmy, co mówi o Tobie bielizna: czarna, biała, czerwona, a także cielista. Pamiętaj, że choć kolor stanika lub majtek może być dla Ciebie wskazówką, nie traktuj tego, jako wyznacznik swojej osobowości lub charakteru. Po prostu zastanów się, dlaczego wybierasz takie barwy, a być może odkryjesz tajemnicę, o której nie miałaś pojęcia…

Czarna bielizna

Z jednej strony praktyczna, z drugiej natomiast niezwykle zmysłowa i ponętna. Czarna bielizna jest symbolem elegancji, a noszące ją kobiety mogą uchodzić za tajemnicze, a w niektórych przypadkach nawet za niedostępne. Ten kolor jest również utożsamiany z luksusem i klasyką. Czarna bielizna może być również znakiem, iż jesteś ambitna, zdecydowana i niezależna.

czarna bielizna promees

Biała bielizna

Jednoznacznie kojarzy się z łagodnością i delikatnością. Kobiety, noszące białą bieliznę, mogą uchodzić za nieśmiałe, choć często to tylko pozory. Biel nastraja bowiem pozytywnie, zwłaszcza w intymnych sytuacjach, i może świadczyć o otwartości. Biała bielizna to również symbol spokoju, opanowania, ale i świadomości swojej wewnętrznej siły.

co znaczy kolor bielizny

Czerwona bielizna

Czerwień to niezwykle żywy i energiczny kolor, mogący świadczyć o silnej namiętności. Nie bez powodu to właśnie czerwona bielizna jest pewnym punktem romantycznych i intymnych sytuacji. Skutecznie rozpala uczucia i pobudza wyobraźnię. Jeżeli lubisz czerwoną bieliznę, może to oznaczać, że jesteś pewna siebie, przebojowa, namiętna, a do tego pełna pasji i energii.

jak wybrać kolor bielizny

Cielista bielizna

Popularność bielizny w kolorze nude rośnie wprost proporcjonalnie do potrzeb kobiet, ceniących sobie naturalność. Cielista bielizna jest praktyczna i pasująca do wielu stylizacji. Jeżeli dominuje w Twojej szafie, możesz być osobą zorganizowaną, przygotowaną na każdą ewentualność, a do tego naturalną.

Czy wiedza, jak wybrać kolor bielizny, ma znaczenie?

Podczas wybierania bielizny, wszystko ma znaczenie, ponieważ każdy szczegół wpływa na odczuwalny przez Ciebie poziom komfortu. Czy jednak wiedza, jak wybrać kolor bielizny, ma aż tak gigantyczną wartość?

Być może, choć zalecamy rozsądek i dozę sceptycyzmu.

To prawda, że kolory mają swoją symbolikę, wywołują określony ładunek emocjonalny i kojarzą się z danym stanem lub wydarzeniem. Niemniej nie można na ich podstawie wyrokować, jaka jesteś! Mówienie więc, że jesteś tajemnicza, bo nosisz czarną bieliznę lub łagodna, bo wybierasz biel, jest porównywalne do wróżenia z fusów.

Na co dzień możesz nosić tylko czarną lub białą bieliznę, bo doceniasz jej pragmatyzm. Czy to jednak oznacza, że jesteś mniej namiętna lub naturalna? Oczywiście, że nie! Na to, jak wybrać kolor bielizny, wpływają okoliczności i okazje. Uwielbiając czerń, równie chętnie możesz przecież wybrać czerwoną bieliznę, którą założysz podczas intymnych chwil. Poza tym możesz należeć do osób, które nie zwracają dużej uwagi na kolor bielizny, tylko na ich fason!

symbolika kolorów

W ten sposób pragniemy Ci pokazać, że choć kolor bielizny ma znaczenie, nie może stanowić podstawy do wyrokowania, kim jesteś. Odradzamy więc wyciąganie pochopnych wniosków. Zastanów się, czemu wybierasz dany kolor bielizny, ale kieruj się rozsądkiem. Może odkryjesz prawdę na swój temat, a może dojdziesz do wniosku, że po prostu lubisz ten kolor, bo wywołuje w Tobie miłe skojarzenia!

Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez bielizny w klasycznych barwach – czarnej, białej lub czerwonej, zobacz kolekcję bieliznę Promees, która pasuje do wszystkich kobiet o różnej osobowości, charakterze czy upodobaniach!

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

08/08/2022

Niezbędne rodzaje bielizny: sprawdź, czy masz je wszystkie!

Różne rodzaje bielizny pozwalają na tworzenie wielu intrygujących kreacji. Kiedy masz w szafie k...

Czytaj więcej

08/08/2022

Jak wybrać kostium kąpielowy przez Internet?

Kupujesz kostiumy kąpielowe przez Internet? A może dopiero chcesz to zrobić? Podpowiemy Ci, jak d...

Czytaj więcej

08/08/2022

Akcesoria do biustonosza: dodaj piersiom atrakcyjności

Niewielkie, ale trafione dodatki, potrafią odmienić całą kreację. Akcesoria do biustonosza popr...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.