Wszystkie zestawy bielizny z rabatem -15%! Zobacz 

Pomysły na udany i romantyczny wieczór we dwoje

Rutyna zabija związek. Psychologowie już od wielu lat biją na alarm, że nuda bywa zabójcza dla miłości, szczególnie jeśli mówimy o nudzie, z którą nikt nic nie robi i rozwija się ona swoim własnym życiem. Co więc robić w takiej sytuacji? Najlepiej zaskoczyć partnera lub partnerkę nieoczekiwanym wydarzeniem! Przedstawiamy pomysły na udany i romantyczny wieczór we dwoje, który skutecznie pokonuje codzienną rutynę.

jak pokonać rutynę w związku

Udany, ale czy romantyczny?

Udanym wieczorem może być wspólne sprzątanie mieszkania albo zmywanie naczyń po kolacji. Trudno jednak doszukać się w tej czynności romantyzmu. Różnica między „udanym” a „udanym i romantycznym” wieczorem jest więc zasadnicza.

Wiele par wpada w pułapkę „udanego wieczoru”…

Od kilku lat regularnie powtarza ten sam schemat: oglądanie filmów, granie w gry planszowe, czytanie książek, przeglądanie mediów społecznościowych albo wspólna kolacja. Niewątpliwie jest to dla nich „udany” wieczór, ale w wielu przypadkach daleko mu do romantyczności, która jest tak ważna i potrzeba w związku.

Jak to naprawić? Wystarczy małe urozmaicenie dotychczasowych czynności.

Wspólne oglądanie filmów jest miłe i przyjemne, ale na ogół ogranicza komunikację między dwojgiem partnerów. Po pewnym czasie może być również bardziej powodem do snu, niż przyczyną ekscytacji. A gdyby dodać do wspólnego oglądania nutkę ryzyka? Niech to będzie zakład o przewidzenie możliwego zakończenia filmu z nagrodą o zabarwieniu erotycznym dla zwycięzcy!

romantyczny wieczór we dwoje

Prawda, że brzmi to już lepiej?

Podobnie, zamiast tradycyjnych gier planszowych, można wykorzystać gry dla par. To świetne narzędzie do przełamania rutyny w związku oraz wzajemnego poznawania siebie!

Pomysły na romantyczny wieczór we dwoje poza domem

Zazwyczaj pary wyjeżdżają po to, aby odpocząć, zwiedzać, spotkać się ze znajomymi, poznać nową kulturę lub przeżyć przygodę. Niestety w wielu przypadkach brakuje tam miejsca na wspólny czas tylko we dwoje!

Podczas planowania kolejnego wyjazdu warto zatem uwzględnić wyłącznie siebie nawzajem i swoją relację. W ten sposób można osiągnąć nie tylko romantyczny wieczór we dwoje, ale cały wyjazd, skąpany w miłości i namiętności. Ta zmiana sposoby myślenia może pokazać, że para wcale nie potrzebuje jechać na drugi koniec świata, aby być razem.

Czasami wystarczy zaledwie jednodniowy wyjazd do pobliskiego lasu na piknik, weekendowy pobyt w domku w górach z dala od cywilizacji albo krótki pobyt w hotelu, który oferuje coś zaskakującego, jak wanna na środku pokoju.

sposoby na romantyczny wieczór we dwoje

Niezawodny sposób na pokonanie rutyny w związku

Nuda nie musi zabijać miłości, jeśli partnerzy potrafią się nią wspólnie cieszyć. Dr David Schnarch to nieżyjący już amerykański psycholog i terapeuta par, który dostrzegał w nudzie dużo zalet. Według niego jest to stan, który pozwala na eksplorowanie siebie oraz daje szansę na rozwój.

Nie jest to jednak takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nuda pozostawiona sama sobie – bez ingerencji i działania partnerów – może okazać się zabójcza. Należy zatem wykorzystać ją na „wsłuchanie się” w słowa, zachowania lub reakcje ukochanej osoby. Tym samym jednym z niezawodnych sposobów na pokonanie rutyny w związku jest zadawanie pytań i wzajemne poznawanie siebie.

Choć wiele par uważa, że zna się „na wylot”, to prawdopodobnie są w błędzie. Człowiek nieustannie ewoluuje, a co za tym regularnie podlega zmianom, które mogą być niedostrzegalne dla partnera. Poprzez szczerą i głęboką komunikację poznaje się oczekiwania oraz potrzeby ukochanej osoby, a następnie można je spełniać, przez co zniknie rutyna oraz nuda!

rutyna w związku: jak ją pokonać

Udany i romantyczny wieczór we dwoje może więc polegać na opowiadaniu sobie nawzajem nieznanych historii ze swojego życia albo oglądaniu starych zdjęć. Wspomnienia są częstą punktem zapalnym do dalszej, ożywionej rozmowy na temat tego, co było i tego, co jest.

Oprócz rozmowy można również wybrać ciszę, ale nie bierną, tylko aktywną. Wystarczy usiąść naprzeciwko siebie, wyłączyć wszelkie rozpraszacze i dodatkowe bodźce (np. telefon, telewizja, pralka), a następnie patrzeć sobie w oczy, w ciszy. Choć pomysł może wydawać się banalny i nieskuteczny, to już po kilkunastu sekundach zaczyna dziać się magia.

W końcu oczy są zwierciadłem duszy, a pewnych rzeczy po prostu nie można nazwać. Trzeba je poczuć…

Nuda w życiu erotycznym? Czas ją pokonać!

Rutyna w związku może dopaść nie tylko życie codzienne, ale również erotyczne. W takiej sytuacji należy zastanowić się, co można poprawić, aby urozmaicić tę sferę. Wcześniej wspomniany dr David Schnarch zaleca, aby całować się z otwartymi oczami. Uważa bowiem, że ciągłe zamykanie oczu podczas intymnych chwil może przenosić partnerów do sfery fantazji i wyobraźni, zamiast osadzać ich w rzeczywistości.

Stąd jest natomiast niedługa droga, aby stracić zainteresowanie obecnym partnerem…

sposoby na romantyczny wieczór we dwoje

Nuda w życiu erotycznym może również zostać przełamana poprzez lekturę Kamasutry i naukę nowych pozycji seksualnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również urozmaicenie wspólnych chwil poprzez dodatek zmysłowej bielizny oraz seksownych akcesoriów, pobudzających wyobraźnię. Takie dodatki jak: chokery, harnessy czy pasy do pończoch, mogą ożywić życie erotyczne i pokonać nudę.

Udany i romantyczny wieczór we dwoje nie zawsze musi kończyć się seksem. Jeśli jednak partnerom zależy na poprawie tego aspektu, mogą stworzyć bardziej zmysłową i miłosną atmosferę poprzez wspólną kąpiel przy świecach albo wzajemne robienie sobie masażu nago.

Jak będzie wyglądać Wasz udany i romantyczny wieczór we dwoje?

Zacznij od stworzenia swojej wizji wieczoru z partnerem. Zamknij oczy i skup całą swoją uwagę na wizualizacji wspólnych chwil. Co widzisz? Jesteś w domu, czy poza nim? Co słyszysz? Czy w tle gra Wasza ulubiona muzyka, czy jest raczej cicho? Co czujesz? Czy jest to zapach kolacji, czy aromatycznych olejków do kąpieli? Jakie emocje odczuwasz? Namiętność, podniecenie, radość, ekscytację, miłość czy może coś innego?

udany i romantyczny wieczór we dwoje

Masz to? Świetnie. Teraz otwórz oczy i skonfrontuj swoją wizję z rzeczywistością.

Udany i romantyczny wieczór we dwoje nie musi być idealny. Zapewne będzie nawet odbiegał od Twoich wyobrażeń, ale w końcu zaskoczenie jest częścią pokonywania rutyny, prawda? Zatem nie staraj się zaplanować wszystkiego idealnie, ale nakreśl ogólne ramy, na których chciałabyś się skupić. Przedyskutuj to ze swoim partnerem i ustalcie wspólną wersję! Może on potrzebuje czegoś innego, niż Ty?

Bez względu, na jakim etapie związku jesteście, możecie pokonać rutynę. Potrzeba jednak do tego wspólnego zaangażowania, dlatego nie traćcie w sobie oparcia i działajcie razem!

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

08/08/2022

Niezbędne rodzaje bielizny: sprawdź, czy masz je wszystkie!

Różne rodzaje bielizny pozwalają na tworzenie wielu intrygujących kreacji. Kiedy masz w szafie k...

Czytaj więcej

08/08/2022

Jak wybrać kostium kąpielowy przez Internet?

Kupujesz kostiumy kąpielowe przez Internet? A może dopiero chcesz to zrobić? Podpowiemy Ci, jak d...

Czytaj więcej

08/08/2022

Akcesoria do biustonosza: dodaj piersiom atrakcyjności

Niewielkie, ale trafione dodatki, potrafią odmienić całą kreację. Akcesoria do biustonosza popr...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.