Pre-Order 22/23 Przedsprzedaż nowej kolekcji z rabatem -15% do 30.09.2022! Zobacz 

Czy bielizna wyszczuplająca brzuch jest zdrowa?

Bielizna wyszczuplająca brzuch zmniejsza rozmiary ciała, wysmukla sylwetkę i zakrywa wszelkie niedoskonałości. Przynajmniej tak twierdzą jej producenci… Jak jest w rzeczywistości? Wiele źródeł podaje, iż nadmierny ucisk może utrudniać pracę przepony i wywoływać inne problemy zdrowotne. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu i sprawdziliśmy, czy bielizna korygująca brzuch działa i jest zdrowa!

bielizna wyszczuplająca brzuch

Jakie są rodzaje bielizny korygującej dla kobiet?

Zacznijmy od tego, iż istnieje wiele rodzajów korygującej bielizny. Niektóre są przewidziane na korekcję brzucha, inne pośladków, a jeszcze inne skupiają się na całej sylwetce. W ten sposób wyróżnia się:

·         majtki wyszczuplające – zazwyczaj charakteryzują się krojem klasycznych fig z wysokim stanem. Ich zadaniem jest modelowanie brzucha, bioder i talii;

·         gorsety wyszczuplające – choć tradycja ich noszenia sięga średniowiecza, nadal spełniają tę samą funkcję: ukrywają wystający brzuszek i boczki oraz zwężają talię;

·         spodenki wyszczuplające – ich zastosowanie jest niezwykle podobne do majtek, jednak dodatkowo korygują one górną część ud;

·         halka wyszczuplająca – wysmukla całą sylwetkę, modeluje brzuch, talię i biodra, a dodatkowo wpływa na jędrność biustu. Często zakłada się ją pod sukienki;

·         body wyszczuplające – podobnie jak halka świetnie modeluje sylwetkę, jednak swym krojem przypomina bardziej zmysłową bieliznę, aniżeli suknię.

Mimo różnych modeli bielizny, każda z nich została stworzona w tym samym celu: modelowania sylwetki. W rezultacie mechanizm jej działania opiera się na podobnej zasadzie, a mianowicie wykorzystaniu elastanu. Uciska on ciało i wygładza je, przez co wydaje się smuklejsze.

bielizna wyszczuplająca

Co daje bielizna wyszczuplająca brzuch?

W Internecie można znaleźć wiele tekstów, informujących o zaletach wyszczuplającej bielizny. Najczęściej można przeczytać, że efektem jej noszenia, jest:

·         płaski brzuch,

·         ukrycie wystających boczków,

·         zaznaczenie wcięcia w talii,

·         podkreślenie proporcji ciała,

·         ogólne wymodelowanie sylwetki,

·         zakrycie cellulitu,

·         wizualnie zmniejszenie rozmiaru.

bielizna korygująca

Można się domyślić, iż w następstwie powyższych efektów, wzrasta pewność siebie, rośnie samoocena i wzmacnia się poczucie własnej atrakcyjności. Nie ma podstaw sądzić, że bielizna wyszczuplająca brzuch jest nieskuteczna, skoro daje widoczne efekty, potwierdzane przez wiele kobiet! Przed zakupem należy jednak zastanowić się, czy jest ona zdrowa i odpowiednia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Tutaj bowiem zdania są podzielone…

Czy bielizna wyszczuplająca brzuch jest zdrowa?

Wszelkie źródła i przekazy naukowe każą sądzić, iż klasyczna bielizna wyszczuplająca (wykonana z elastanu) może szkodzić zdrowiu! Nie chcemy siać defetyzmu i odradzać jej zakupu, jednakże radzimy zapoznać się z ewentualnymi konsekwencjami.

Bielizna wyszczuplająca brzuch (majtki, spodenki, gorsety) uciska narządy wewnętrzne. W rezultacie niektóre z nich mogą pracować w nieprawidłowy sposób. Konsekwencją są problemy z oddychaniem (ucisk przepony), schylaniem się, a także występowanie zgagi i niestrawności pokarmowych. Ponadto zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej, które jest niezwykle niekorzystne dla osób, borykających się z chorobami żołądka lub jelit.

Bielizna wyszczuplająca może również uciskać pachwiny. W ten sposób następuje niedokrwienie nóg, które może skończyć się poważnymi dolegliwościami. Jednym z dowodów, potwierdzających, iż noszenie obcisłych ubrań, może grozić utratą zdrowia, jest schorzenie – meralgia z parestezjami (łac. meralgia paresthetica). Jest to zespół nerwu skórnego bocznego uda, który diagnozuje się m.in.: u osób, noszących zbyt ciasne spodnie, pasy lub gorsety.

Występowanie nieprzyjemnych konsekwencji można niewątpliwie zniwelować, doborem właściwego rozmiaru. Powinien być on taki sam, jaki jest noszony na co dzień. Istotny jest również krój bielizny, a także stopień modelowania sylwetki. Jeżeli już dojdzie do zakupów, polecamy wybór modeli bezszwowych oraz koniecznie z przewiewnych tkanin. To znacznie zwiększy komfort noszenia i zmniejszy zagrożenie dla zdrowia.

Nie można również zapomnieć, że choć jednorazowe noszenie bielizny wyszczuplającej, prawdopodobnie nie spowoduje utraty zdrowia, to jednak może ono wpływać negatywnie na ogólną pracę organizmu.

Czy bielizna wyszczuplająca pomaga schudnąć?

Mitem jest twierdzenie, iż bielizna wyszczuplająca brzuch pomaga schudnąć. Jej działanie opiera się na czysto wizualnym efekcie, który nie ma niczego wspólnego z trwałą i zdrową utratą kilogramów. Modelowanie sylwetki wymaga bowiem zmiany nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej, a często również stylu życia. Bielizna wyszczuplająca nie jest zatem drogą na skróty do wymarzonej sylwetki. To swego rodzaju modowa sztuczka, zapewniająca optyczne efekty.

bielizna z pasków promees

Czy istnieje alternatywne rozwiązanie?

W Promees zalecamy stosowanie alternatywnych rozwiązań, które są bezpieczniejsze. Dla Pań, poszukujących sposobu na optyczne wymodelowanie talii, brzucha, bioder czy pośladków, polecamy bieliznę z paseczków! Strategiczne ulokowanie czarnych strapsów sprawia, iż sylwetka zostaje wizualnie wysmuklona. Co więcej, poprawie ulegają również proporcje ciała, poprzez podkreślenie wcięcia w talii lub zaznaczenie linii pośladków!

Przykładem bielizny z pasków i akcesoriów, które optycznie modelują sylwetkę, są:

·         body harness Roxanne,

·         pas do pończoch Ester,

·         zestaw bielizny Palermo.

Ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy bielizna wyszczuplająca brzuch jest zdrowa i warta swej ceny, pozostawiamy jednak indywidualnej ocenie!

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

24/09/2022

Łańcuszek na brzuch – moda i tradycja, którą warto znać

Każda kobieta wie, że detale i dodatki mają ogromne znaczenie w modzie. Czasami wystarczy jeden, ...

Czytaj więcej

24/09/2022

Bieliźniane inspiracje – 6 pomysłów na seksowne stroje

Inspiracja jest wszędzie. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie jej szukać. Zrobiliśmy to jednak za Ciebi...

Czytaj więcej

17/09/2022

Jak poprawnie zmierzyć obwód bioder?

Choć na początku może się to wydawać bardzo proste, to jednak czy na pewno wiesz, jak poprawnie...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.