Dzień Kobiet - Zestawy od -25% 

Zobacz

Dopasuj kolor bielizny do urody: Wiosna, Lato, Jesień, Zima

Co widzisz, gdy patrzysz w lustro? Jaki typ urody dostrzegasz? Widzisz w sobie Wiosnę, Lato, Jesień, czy może Zimę? Podpowiemy Ci, jak rozpoznać rodzaj swojego piękna! Dodatkowo pokażemy Ci, jak dopasować kolor bielizny do typu urody.

Możemy zaczynać?

typy urody wiosna lato jesień zima

4 typy urody, które musisz znać, ale…

… nie powinnaś traktować ich jak wyrocznię.

Podział na 4 typy urody jest umowny. Traktuj go więc jak wskazówkę podczas wybierania koloru bielizny i innych elementów garderoby. Pamiętaj, że taka klasyfikacja nie bierze pod uwagę, chociażby zmiany kolorów włosów czy opalenizny. Co więcej, taki podział jest pewną generalizacją, która pomoże Ci dopasować kolor bielizny, ale nie powinna być dla Ciebie jedynym wyznacznikiem.

Właśnie dlatego polecamy, żebyś najpierw zapoznała się z charakterystyką każdego rodzaju wyglądu, a następnie przeszła do naszych porad, jak dopasować kolor bielizny do typu urody.

Sprawdź, która pora roku odpowiada Twojemu pięknu!

jak dopasować bieliznę do typu urody

Typ urody: Wiosna

Wiosenne kobiety charakteryzują się blond włosami w odcieniu jasnożółtym i ciemnożółtym (złocistym). Do tej grupy zaliczają się również włosy jasnobrązowe. Kobiety o urodzie typu Wiosna mają zazwyczaj jasną karnację, a także niebieskie, zielone lub brązowe oczy w różnych odcieniach, np. szarozielonym. 

Typ urody: Lato

Letnie kobiety wyróżniają się jasnymi włosami, wpadającymi w popielaty odcień blondu. Oczy mają zazwyczaj barwę szarą, zieloną lub niebieską. Cera wyróżnia się jasną tonacją, ale zawiera w sobie nutkę różowego odcienia. Typ urody Lato występuje bardzo często w Polsce.

jaka bielizna do typu urody

Typ urody: Jesień

Jesienne kobiety cechują się włosami brązowymi, rudymi lub ciemnożółtymi. W tych kolorach często pojawiają się odcienie: kasztanowe i marchewkowe. Typ urody Jesień przypisuje się zazwyczaj kobietom, które mają jasną cerę, wchodzącą jednak w tonację nieco cieplejszą, niż typ Letni (np. odcień brzoskwiniowy). Oczy mają natomiast barwę zieloną i brązową, czasami również błękitną.

Typ urody: Zima

Zimowe kobiety mają ciemne włosy w odcieniach: hebanowych, kruczoczarnych, a także popielatych brązów. Cera jest zazwyczaj bardzo jasna, wręcz porcelanowa. Czasami typ urody Zima obejmuje również cerę nieco ciemniejszą, bardziej w tonacji wiśniowej. Oczy charakteryzują się natomiast głębokimi, ciemniejszymi i wyrazistymi odcieniami brązu, zieleni oraz niebieskiego.

Jaki kolor bielizny dla urody typu Wiosna?

Czasami dostajemy pytania: „Jaki kolor bielizny dla blondynek będzie najlepszy?” albo „Mam jasną karnację. Jaki mam wybrać kolor bielizny?”. Znając charakterystykę wszystkich typów urody, uważamy, że kobiety o klasycznych blond włosach i jasnej karnacji, można zaklasyfikować do typu Wiosennego.

jak dopasować bieliznę do typu urody

Jakie kolory bielizny są najlepsze do tego rodzaju piękna?

 • złoty
 • brzoskwiniowy
 • waniliowy
 • jasnozielony
 • jasnofioletowy
 • jasnobrązowy.

Jaki kolor bielizny dla urody typu Lato?

Rozpoznajesz w sobie urodę typu Lato? Świetnie! Sprawdź więc, jakie kolory bielizny będą dla Ciebie najlepsze.

 • pastelowe (turkus, butelkowa zieleń)
 • pudrowy róż,
 • beżowy,
 • odcienie niebieskiego.

Jaki kolor bielizny dla urody typu Jesień?

Jeśli dostrzegasz u siebie cechy charakterystyczne dla urody typu Jesień, zobacz, jakie kolory bielizny będzie do Ciebie pasował!

 • złoty
 • czerwony
 • zielony (oliwkowy)
 • brązowy
 • pomarańczowy (w „żywych” odcieniach).

Jaki kolor bielizny dla urody typu Zima?

Przeczytałaś naszą charakterystykę typów urody, patrzysz w lustro i widzisz w swoim wyglądzie „Zimę”? Przekonaj się, jakie kolory bielizny podkreślą Twoje piękno!

 • czerwony
 • biały
 • czarny
 • zielony i błękitny (morska zieleń)
 • fioletowy
 • szary.

bielizna a typ urody

A co z czarną, białą i czerwoną bielizną?

Czytając nasz poradnik, możesz zastanawiać się, gdzie podziała się czarna, biała albo czerwona bielizna?

Cóż, to właśnie dowód na pewną generalizację, jaka zachodzi w charakterystyce typów urody…

Biorąc pod uwagę, jak bardzo złożony jest nasz wygląd i jak wiele czynników ma na niego wpływ, ciężko jest jednoznacznie powiedzieć: „Mam urodę typu Lato” albo „Na pewno jestem Zimą”. W rzeczywistości nie jest więc tak, że możesz nosić tylko kilka kolorów bielizny albo ubrań… Tak naprawdę możesz korzystać z wielu barw, jeśli tylko Ci się podobają i pasują również do samopoczucia, charakteru, temperamentu czy osobowości.

typy urody kobiet

Jak więc widzisz, wybór koloru bielizny jest bardziej złożony!

To prawda, że czarna bielizna będzie bardziej pasować niektórym kobietom, a inne Panie poczują się lepiej w bieliźnie białej albo czerwonej. Prawdą jest jednak, że te kolory są na tyle uniwersalne, piękne i atrakcyjne, że możesz je nosić, nie martwiąc się o to, czy pasują do Twojego typu urody.

Klasyfikacja może być jednak pomocna, gdy zdecydujesz się kupić nieco mniej standardowe barwy bielizny, jak: zielony, różowy, żółty czy fioletowy. Wówczas mogą przydać Ci się typy urody, ale znów, jako wskazówka, a nie wyrocznia.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Twoje wątpliwości i pomoże Ci wybrać takie kolory bielizny, które pasują nie tylko do Ciebie, ale przede wszystkim Tobie.

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

23/02/2024

Ukryte pułapki miłości: 10 oznak manipulacji w związku

Manipulacja w związku to temat niełatwy, ale niezwykle ważny. Bardzo często nie zdajemy sobie sp...

Czytaj więcej

23/02/2024

Dzień Kobiet: opowieść o odwadze, wolności i determinacji

Dzień Kobiet, obchodzony każdego roku 8 marca, to nie tylko okazja do wręczania prezentów, kwiat...

Czytaj więcej

08/02/2024

Jak Bielizna Wpływa na Dynamikę Związku: Odkryj Moc Kolorów i Stylów

Bielizna jest czymś więcej niż tylko praktycznym elementem garderoby. To narzędzie komunikacji n...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.