Dzień Kobiet - Zestawy od -25% 

Zobacz

Jaka bielizna poprawi Twój komfort intymny?

Choć coraz chętniej rozmawiamy o seksie, sfery intymne nadal pozostają tematem tabu. W rezultacie zdarza się, że pomijamy tak istotne kwestie, jak własny komfort intymny. Przeczytaj, czym on w ogóle jest i jak o niego zadbać? Dowiedz się, jaka bielizna poprawia komfort intymny.

jaka bielizna poprawia komfort intymny

Komfort intymny – co to takiego?

Zanim przejdziemy do tego, czym jest komfort intymny, interesująca jest sama definicja komfortu. Według Słownika Języka Polskiego PWN, komfort to:

1. «ogół warunków zewnętrznych zapewniających człowiekowi wygodę, odznaczających się dostatkiem i elegancją»

2. «stan zaspokojenia potrzeb fizycznych i psychicznych oraz braku kłopotów».

Posługując się powyższym określeniem, możemy stwierdzić, że komfort intymny to wygoda, brak nieprzyjemności i zaspokojenie potrzeb w okolicach genitaliów

jak dbać o komfort intymny

Każda z nas ma inny poziom komfortu, ponieważ jest to kwestia niezwykle indywidualna, która zależy od m.in.: wieku, doświadczeń, stylu życia, stanu zdrowia, a także osobistych potrzeb.

Dlaczego powinnyśmy o siebie dbać?

Nie chcemy, aby w pracy, na zakupach, podczas spotkania czy gdziekolwiek indziej, coś nas „uwierało”, swędziało, obcierało albo nawet bolało… Zadbanie o własny komfort intymny wpływa więc na codzienne funkcjonowanie, samopoczucie, a także ogólny stan zdrowia. Z pozoru niewinne „swędzenie”, może bowiem przerodzić się w poważniejsze problemy zdrowotne!

Ponadto dbałość o sfery intymne przyczynia się do poprawy życia seksualnego. Odczuwanie komfortu sprawia, że jesteśmy bardziej rozluźnione i skupione na czekających nas przyjemnościach. 

jak dbać o miejsca intymne

Jaka bielizna dba o komfort intymny?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta i krótka: każda, jeśli tylko jest dobrze dobrana do naszego ciała.

Nie potrzebujemy specjalnych majtek, które rzekomo mają chronić nasze miejsca intymne. W tej roli sprawdzi się dowolna bielizna, o ile jest odpowiednio dobrana do naszych potrzeb pod kątem rozmiaru, kroju i modelu. Tym samym w roli bielizny, dbającej o komfort intymny, mogą wystąpić zarówno koronkowe brazyliany, jak i klasyczne majtki z miękkiej mikrofibry

Majtki gładkie

Chodzi o to, abyśmy nie nosiły bielizny, która się „wpija”, obciera, wywołuje ból albo podrażnia naszą skórę!

Uważajmy na lateksową bieliznę!

Lateksowa bielizna i plastikowe wkładki – uważajmy na tego typu rozwiązania. Przy dłuższym stosowaniu mogą one podrażniać okolice miejsc intymnych i wywoływać nieprzyjemne dolegliwości.

W sytuacjach erotycznych lepszym wyborem od lateksowej bielizny mogą być skórzane majtki z odkrytym krokiem, które łączą się z klasycznymi stringami.

Jak dbać o komfort intymny?

Bielizna to tylko jeden z czynników, przyczyniających się do poprawy komfortu intymnego. Nie można również zapominać o pozostałych, równie ważnych aspektach, takich jak: higiena miejsc intymnych, odpowiednie nawilżenie czy nawet trening dna miednicy.

bielizna na komfort intymny

W przypadku higieny przypominamy o myciu wulwy (zewnętrzna część żeńskich genitaliów), a nie waginy. Z racji swojego umiejscowienia w ciele, to właśnie wulwa potrzebuje naszych działań higienicznych, natomiast wagina potrafi samodzielnie się oczyszczać. Do codziennej higieny miejsc intymnych należy stosować odpowiednie i delikatne środki!

Odpowiednie nawilżenie może natomiast skutecznie zapobiegać występowaniu suchości pochwy. Co więcej, pielęgnacja skóry w okolicach miejsc intymnych jest nie tylko zdrowa, ale także potrzebna. 

Z kolei trening dna miednicy może nas uchronić przed nietrzymaniem moczu w przyszłości! Odpowiednio dobrane ćwiczenia przeciwdziałają również nieprzyjemnym napięciom. Co więcej, mięśnie dna miednicy odpowiadają również za utrzymywanie narządów w jamie brzusznej.

bielizna komfortowa

Sex-care od zaraz!

O seksualności i sex-care dla kobiet napisaliśmy oddzielny artykuł. Tutaj jednak pragniemy przypomnieć, że komfort intymny to niezwykle istotna część naszej seksualności oraz ogólnego zdrowia. Rozumiemy, że w ferworze dnia codziennego możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji, ale nie uważacie, że warto bardziej pochylić się nad własnym komfortem intymnym?

Drogie Kobiety, nikt nie zrobi tego za nas! Dbajmy o siebie.

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

23/02/2024

Ukryte pułapki miłości: 10 oznak manipulacji w związku

Manipulacja w związku to temat niełatwy, ale niezwykle ważny. Bardzo często nie zdajemy sobie sp...

Czytaj więcej

23/02/2024

Dzień Kobiet: opowieść o odwadze, wolności i determinacji

Dzień Kobiet, obchodzony każdego roku 8 marca, to nie tylko okazja do wręczania prezentów, kwiat...

Czytaj więcej

08/02/2024

Jak Bielizna Wpływa na Dynamikę Związku: Odkryj Moc Kolorów i Stylów

Bielizna jest czymś więcej niż tylko praktycznym elementem garderoby. To narzędzie komunikacji n...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.