Zestawy Prezentowe -10%

Zobacz

Przepis na idealny seks: jak dbać o życie intymne?

Żyjemy w świecie „instant”, w którym króluje pęd i szybkość. Wszystko ma być „na wczoraj”, a duża część osób oczekuje wiele od innych. Spieszymy się, stresujemy się i ciągle towarzyszy nam, tykający zegar, który zawsze wskazuje, że jesteśmy „spóźnieni”. Współczesny świat nie wspiera nas w przeżywaniu idealnego seksu i budowaniu stabilnego oraz satysfakcjonującego życia intymnego. Wiele kobiet i mężczyzn udaje przeżywanie orgazmów, część kobiet nie doświadcza go w ogóle, a niektóre z nich wciąż tkwią w patriarchalnym przekonaniu, że to one powinny zaspokajać, a nie być zaspokojone.

Nie będziemy wchodzić do Waszych sypialni i skupiać się na szczegółach Waszego życia seksualnego. Zajmiemy się natomiast filarami życia intymnego, które przekładają się na dobrą i szczęśliwą relację partnerską. Wierzymy, że po przeczytaniu naszego artykułu, spojrzycie na swoje życie seksualne z nieco innej strony. Pamiętajcie jednak, że jeżeli tylko czujecie lub widzicie jakiekolwiek problemy, nie bójcie się skontaktować ze specjalistą. We współczesnym świecie nie ma najmniejszej trudności, aby umówić się na wizytę u seksuologa.

przepis na idealny seks

Przepis na idealny seks – jak zadbać o życie intymne?

Wiele par – zarówno heteroseksualnych, jak i homoseksualnych, boryka się z tym samym problemem. Ich relacja jest wspaniała, obfituje w miłość, zaangażowanie i intymność. Czują się ze sobą cudownie i są dla siebie nie tylko partnerami, ale również przyjaciółmi. Problem występuje jednak na płaszczyźnie życia intymnego i dotyczy sfery seksualnej. Pomimo zaspokojenia wszystkich pozostałych aspektów relacji, dochodzi tam często do niespełnienia, braku satysfakcji i niedopasowania.

Wbrew temu, co możecie myśleć, nie zawsze chodzi wyłącznie o sam przebieg seksu, ale wszystko, co dzieje się wokół. Życie intymne nie sprowadza się bowiem tylko do stosunku, ale trwa cały czas: zarówno, kiedy uprawiacie seks, jak i oglądacie film, myjecie naczynia czy jedziecie samochodem. Właśnie dlatego przepis na idealny seks skupia się na filarach życia intymnego, obejmując wiele aspektów psychologicznych.

Nawet jeżeli Twoje życie intymne jest satysfakcjonujące, a Ty należysz do szczęściar, które są spełnione i zaspokojone seksualnie, zapoznaj się z poniższą listą. Dzięki temu uchronisz siebie i swojego partnera lub swoją partnerkę przed wyjałowieniem się Waszego życia intymnego. Żadna z nas nie chce „obudzić się” pewnego dnia z zatrważającą myślą w głowie: „Nie dbam o swoją kobiecą seksualność i nie czuję się zaspokojona”, prawda?

jak dbać o życie intymne

Czy dajecie sobie czas na życie intymne?

Nigdy nie przeżyjecie zapierającego dech w piersiach stosunku, jeżeli nie znajdziecie na niego wystarczającej ilości czasu – to bardzo proste, a wciąż wiele z nas o tym zapomina. W rezultacie seks przypomina „kolejną rzecz do zrobienia na dziś z listy zadań”. Czy to Was nie przeraża?

Życie intymne i zbliżenie się powinno być chwilą, w której przestaje się liczyć wszystko inne. W tym momencie nie powinno niczego poza Wami i Waszą bliskości. Mówimy tutaj nie tylko o samym seksie, jako akcie fizycznym, ale również o: pieszczotach, wspólnej rozmowie, grze wstępnej czy po prostu dawaniu sobie uwagi oraz czułości. Jeżeli Wasze życie intymne sprowadza się wyłącznie do szybkiego seksu, w którym nie zdążycie nawet zdjąć ubrania i poczuć czegokolwiek poza czystą fizycznością, narażacie się na frustrację, brak zadowolenia, a w dłuższej perspektywie – ryzykujecie nawet Waszą relację z partnerem lub partnerką.

Czas jest niezbędny do udanego życia intymnego. Dotyczy to szczególnie kobiet, ponieważ nasza seksualność potrzebuje zwykle nieco więcej uwagi ze względów na, chociażby budowę biologiczną ciała czy aspekty psychiczne. Mężczyźni są zazwyczaj w stanie szybciej osiągnąć stan pobudzenia seksualnego. Kobiety natomiast zwykle potrzebują pieszczot, gry wstępnej, bliskości i czułości – nie tylko przed i w trakcie, ale również po stosunku.

Czy jesteście uważne w trakcie seksu?

Uważność łączy się z czasem. Zauważcie, że nawet sześć godzin razem może być niewartościowe, jeśli Wasze myśli będą z dala od tego, co teraz przeżywacie. Uważność to umiejętność „bycia w tej chwili”, cieszenia się nią i oderwania się od wszystkiego innego. Idealny seks to uważność na siebie oraz partnera lub partnerkę. To zwrócenie uwagi na Wasze potrzeby, czujność na Wasze wymagania oraz pełne skupienie się na byciu razem. Uważność powoduje również, że jesteśmy w stanie lepiej zaspokajać siebie i partnera lub partnerkę. Nie musimy wtedy pytać: „Czy jest Ci dobrze?”, tylko możemy wsłuchać się i zaobserwować w reakcje, które powiedzą nam, czego potrzebuje partner lub partnerka.

idealny seks

Czy macie swoje rytuały?

Jeśli Wasz seks opiera się wyłącznie o sferę fizyczną i jest odzwierciedleniem szybkości oraz braku uwagi, to co czyni go wyjątkowym? Właśnie dlatego tak istotne są rytuały w życiu intymnym. Dzięki nim mamy poczucie, że nasza relacja – nie tylko seksualna, jest wyjątkowa, inna od pozostałych i zarezerwowana tylko dla naszego związku. 

Rytuały często wypracowują się mimochodem, ale potrzeba do tego czasu oraz uwagi. Cechują się ogromną różnorodnością, ale każdy z nich powinien wywoływać u obu partnerów przyjemne podniecenie seksualne. Tym samym rytuały mają służyć zarówno Wam, jak i Waszym mężczyznom lub kobietom! Wśród rytuałów mogą znaleźć się: określone czynności (np. wspólna kąpiel, masaż, założenie erotycznej bielizny), pozornie zwykłe gesty (np. położenie dłoni w określony sposób na udzie partnera lub partnerki) czy czynniki zewnętrzne (np. wybrany rodzaj muzyki).

Czy lubicie, szanujecie i akceptujecie swoje ciało?

Cielesność jest tematem, który dla wielu kobiet i mężczyzn stanowi główny przedmiot kompleksów. W rezultacie pojawia się wstyd, napięcie i „blokada” przed otworzeniem się na pełną swobodę w życiu intymnym. Warto więc robić wszystko, aby dbać i szanować swoje ciało. Dawać mu uwagę i robić rzeczy, dzięki którym zatroszczymy się o swoją atrakcyjność. Im pewniej bowiem czujemy się ze sobą i swoim ciałem, tym swobodniejsze jesteśmy podczas seksu, a to przekłada się na ogólną jakość stosunku i spełnienie.

Ciało odgrywa również istotną rolę pod kątem przeżywania przyjemności. Warto „nauczyć się” ciał własnych oraz partnera lub partnerki. W ten sposób jesteśmy w stanie dawać sobie i ukochanemu lub ukochanej jeszcze więcej rozkoszy. Seks powinien być więc okazją do odkrywania nowych stref erogennych i poznawania nowych sposobów ich stymulacji.

życie intymne

Czy jesteście świadome siebie i swoich potrzeb?

Świadomość sprowadza się do umiejętności wglądu w siebie i stawiania sobie trafnych pytań, dzięki którym jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy nasze życie intymne wygląda tak, jakbyśmy tego chciały. Pytanie siebie: „Czy moje potrzeby są spełnione?”, „Czego oczekuję od seksu?” albo „Czy są fantazje seksualne, które chciałabym zrealizować?” – tego typu kwestie odsłaniają prawdę na temat Waszej aktualnej sytuacji w życiu intymnym. Dzięki temu jesteście w stanie skutecznie zareagować i wprowadzić zmiany, które dadzą Wam i partnerowi lub partnerce więcej przyjemności.

Świadomość pozwala również wyjść poza narzucone schematy kulturowe i społeczne. Wiele kobiet nie przeżywa prawdziwej przyjemności seksualnej, a jedynie „odgrywa role”, w które wrzucono je w procesie socjalizacji. W rezultacie kobiety myślą, że: „Tak to musi wyglądać” albo „Przecież wszyscy tak mają”. Tym samym często zgadzają się na nijakie i niesatysfakcjonujące życie intymne, w którym nie spełniają swoich potrzeb, a wyłącznie potrzeby drugiej osoby.

Idealny seks zależy od nas – co z tym zrobimy?

Uświadomienie sobie, że to, jak wygląda nasz seks, zależy tylko od nas, może być uwalniające lub paraliżujące. Wszystko sprowadza się bowiem do tego, co zrobicie z odpowiedzialnością, która na Was spoczywa. Czy machnięcie na nią ręką i powiecie: „Nie mam na to czasu i w sumie to nie jest tak źle z tym moim seksem”, czy raczej zmierzycie się z tym i weźmiecie pełną odpowiedzialność, mówiąc: „Może do tej pory moje życie intymne nie było idealne, ale czasu nie cofnę, a mam wpływ na to, jak będzie ono wyglądać w przyszłości – zadbam o nie”?

Wierzymy, że wybierzecie drugi scenariusz działania. Dzięki niemu jesteście w stanie poprawić swoje życie intymne i uzyskać nie tylko idealny seks, ale przede wszystkim jakościową i wartościową relację z partnerem lub partnerką, w której czujecie się szczęśliwe, spełnione i zaspokojone na każdej płaszczyźnie. 

Tego Wam życzymy!

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

09/06/2023

Bielizna na romantyczny wieczór: ciekawe pomysły

Nie ma jednej zasady, która mówi, jak wybrać idealną bieliznę na romantyczny wieczór. Zaskoczo...

Czytaj więcej

09/06/2023

Modne stroje kąpielowe: 7 propozycji na lato 2023!

Jesteś gotowa na lato? Masz już strój kąpielowy na plażę i basen? Jeśli nadal szukasz idealne...

Czytaj więcej

31/05/2023

Oto 5 najpopularniejszych zestawów bielizny w Maju

Chcecie dowiedzieć się, które zestawy bielizny podbiły serca kobiet w maju? Szukacie inspiracji ...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.