Dzień Kobiet - Zestawy od -25% 

Zobacz

Biustonosz do spania: czy można spać w staniku?

Wśród kobiet panują dwa różne przekonania, na temat tego, czy można spać w staniku. Jedno z nich mówi, że można nosić biustonosz do spania, ponieważ pomaga on m.in.: modelować piersi. Drugie natomiast twierdzi, że spanie w staniku jest niepotrzebne i niezdrowe. Który z poglądów jest bliżej prawdy?

biustonosz do spania

Kto powinien nosić biustonosz do spania?

Spanie w staniku powinno być dostosowane do potrzeb i preferencji kobiety. Tym samym kategoryczne zabranianie lub jednoznaczne zachęcanie do zakładania biustonosza podczas snu, mija się z celem. W Promees jesteśmy zwolennikami równowagi, złotego środka i przede wszystkim wygody kobiet.

Właśnie dlatego uważamy, że biustonosz do spania mogą nosić te Panie, którym piersi uniemożliwiają zajęcie wygodnej pozycji podczas snu. W takiej sytuacji wygodny stanik zaowocuje spokojnym i regenerującym snem. Co więcej, kobiety o większym rozmiarze miseczek są narażone na dyskomfort i przyciśnięcie biustu podczas zmiany ułożenia ciała w nocy. Biustonosz do spania może rozwiązać ten problem, skutecznie zapewniając wygodę podczas snu.

Piżamki biustonosze do spania

Biustonosz do spania może być również dobrym wyborem dla kobiet, które karmią piersią. Jeśli chcą one uchronić pościel przed wyciekiem mleka z piersi, mogą włożyć wkładki laktacyjne do biustonosza.

Pamiętajmy również, że noszenie stanika do snu, nie musi trwać przez całe życie. Kobiety mogą chcieć zakładać biustonosz do spania tylko podczas niektórych momentów swojego życia (np. w ciąży, podczas karmienia piersią lub w okresie dojrzewania). Wydaje się więc, że odpowiedź na pytanie, czy można spać w staniku, nie jest tak pilna, jak wybór prawidłowego biustonosza do spania.

Czy można spać w staniku

Jak wybrać biustonosz do spania?

Osiągnięcie pełnej wygody podczas snu w staniku wymaga wiedzy, którą w Promees chętnie się dzielimy na naszym blogu. Zobacz więc, na co zwrócić uwagę podczas wybierania biustonosza do spania!

·        Do spania warto zakładać biustonosze bez fiszbin i żadnego usztywnienia. Dzięki temu piersi nie będą uciskane przez sztuczne elementy i zyskają więcej przestrzeni na swobodne przemieszanie się w miseczkach stanika.

·        Biustonosz do spania nie powinien mocno uciskać piersi. Jego zastosowaniem jest wyłącznie minimalne ograniczenie rozchodzenia się piersi na zewnątrz ciała. Stanik może być więc dopasowany, ale jednocześnie powinien być luźno zapięty, aby zapewnić maksymalny poziom komfortu. Niektóre brafitterki radzą, aby biustonosz na noc był o rozmiar większy pod biustem od tego, noszonego na co dzień.

biustonosz do spania

·        Warto sięgać po staniki, które są wykonane z lekkich, przewiewnych i przyjaznych dla skóry materiałów. Polecamy zatem koronkowe biustonosze bez fiszbin, które zostały wykonane z włoskiej mikrofibry. Zapewniają one nie tylko wygodę podczas snu, ale również świetnie się prezentują. Co więcej, nie podrażniają skóry i chronią przed obtarciami.

·        Najlepszym wyborem wśród biustonoszy do spania są te, które mają regulowane ramiączka. Nie trzeba się wtedy obawiać o wybór złego rozmiaru. Ponadto takie rozwiązanie pozwala maksymalnie dopasować dany model do preferencji własnego ciała!

Jeśli chcesz spać w staniku, wybierz model, który jest przewiewny, komfortowy, luźny i przyjazny dla skóry. Najlepszym rozwiązaniem są biustonosze bez fiszbin i usztywnień. Polecanym rozwiązaniem są koronkowe biustonosze i inne staniki wykonane z materiału, który pozwala skórze na oddech.

Biustonosze bez fiszbin

Przeciwnicy noszenia biustonosza do spania twierdzą, że przeszkadza on w prawidłowym krążeniu krwi, wywołuje podrażnienia skóry i jest przyczyną gorszej regeneracji podczas snu. Powyższe zarzuty dotyczą jednak przede wszystkim biustonoszy z usztywnieniem!

Biustonosze bez fiszbin chronią ciało kobiet przed metalowymi drutami. Zapobiegają skrępowaniu mięśni piersiowych i umożliwiają swobodny przepływ krwi do ramion. W Promees posiadamy biustonosze bez fiszbin, które zostały wykonane z miękkiego materiału. Takie zastosowanie skutecznie zapobiega podrażnieniom skóry i pozwala na zdrowy, spokojny sen.

Czy to oznacza, że stanik na noc jest dobrym pomysłem? To zależy! W niektórych przypadkach zdrowszym i korzystniejszym rozwiązaniem będzie zastąpienie biustonosza, zwiewną koszulą nocną, która nie tylko nie wymaga bielizny, ale również świetne modeluje sylwetkę.

biustonosz bez fiszbin

Koszule nocne dla kobiet

Choć koszule nocne nie utrzymują biustu w takim stopniu, jak staniki, są równie ciekawym ubiorem na noc dla kobiet. Ze względu na swoją budowę zapewniają piersiom maksymalną swobodę i przestrzeń. Jednocześnie – dzięki wytrzymałej konstrukcji – dają im nieco stabilności, co dla wielu Pań może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż spanie w biustonoszu.

Ogromnym atutem koszulek nocnych jest ich wygląd i estetyka. Prezentują się one bardzo zmysłowo, uwodzicielsko i seksownie. Zwłaszcza jeśli są uszyte z prześwitującego materiału (np. koszulka nocna Natalie) lub eleganckiej czerni (np. koszulka Elle) albo mają urocze dodatki w postaci ozdobnych elementów (np. koszulka nocna Alisson).

W rezultacie wybór koszulki nocnej zamiast biustonosza do spania nie jest złym rozwiązaniem. Z jednej strony pozwala ona utrzymać biust w doskonałej kondycji, a z drugiej uzyskać niezapomniane i intymne chwile za zamkniętymi drzwiami sypialni.

koszulka nocna promees

Czy można spać w staniku?

Część kobiet twierdzi, że biustonosz do spania chroni piersi przed zniekształceniem i zapobiega osłabieniu mięśni, podtrzymujących biust. Zakładanie stanika na noc ma chronić przed zmarszczkami w okolicach dekoltu i poprawiać jakość skóry, dzięki powstrzymywaniu piersi przed opadaniem. Z drugiej strony badania naukowe nie wykazały, że biustonosz do spania ma prozdrowotne korzyści. Wielu ekspertów nawet odradza takie rozwiązanie ze względu na nadmierne uciskanie piersi, zaburzenia przepływu krwi i możliwe obtarcia.

Wydaje się więc, że kompromisem pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami staników do spania są biustonosze bez fiszbin z miękkiego materiału. Z jednej strony świetnie trzymają one biust, a z drugiej zapewniają komfort i wygodne ułożenie piersi.

A Ty? Nosisz biustonosz do spania?

Nasze bestsellery

Przeczytaj również

23/02/2024

Ukryte pułapki miłości: 10 oznak manipulacji w związku

Manipulacja w związku to temat niełatwy, ale niezwykle ważny. Bardzo często nie zdajemy sobie sp...

Czytaj więcej

23/02/2024

Dzień Kobiet: opowieść o odwadze, wolności i determinacji

Dzień Kobiet, obchodzony każdego roku 8 marca, to nie tylko okazja do wręczania prezentów, kwiat...

Czytaj więcej

08/02/2024

Jak Bielizna Wpływa na Dynamikę Związku: Odkryj Moc Kolorów i Stylów

Bielizna jest czymś więcej niż tylko praktycznym elementem garderoby. To narzędzie komunikacji n...

Czytaj więcej

Zostań częścią #promees

Pokaż innym swój styl, oznaczając #promees lub @promeeslingerie w swoich social mediach.